Szivárgás vizsgálat
HŰTŐ,LÉGKONDICIONÁLÓ,HŐSZIVATTYÚ,JÁRMŰ HŰTÉS ÉS EGYÉB HŰTÉSTECHNIKAI BERENDEZÉSEK:
-ELEKTRONIKUS SZIVÁRGÁS VIZSGÁLATOK
-ELEKTRONIKUS SZIVÁRGÁS KERESÉSI VÁZLATTERVEK
-ELEKTRONIKUS SZIVÁRGÁS KERESÉSI TERVEK
-ELEKTRONIKUS SZIVÁRGÁS VIZSGÁLATI JEGYZŐKÖNYVEK ELKÉSZÍTÉSÉT, LEJELENTÉSÉT ÉS AZ EZZEL KAPCSOLATOS ÖSSZES ADMINISZTRÁCIÓS FELADATOT VÁLLALJUK RÖVID HATÁRIDŐVEL
Szivárgás ellenőrzés minimális gyakorisága
| F-gáz kategória | A >=300kg | B >=30kg | C >=3kg és >=6kg és hermetikusan zárt |
| Megfelelően működő, alkalmas szivárgásészlelő rendszer használata nélkül | 3 havonta | 6 havonta | 12 havonta |
| Megfelelően működő, alkalmas szivárgásészlelő rendszer használatával | 6 havonta | 12havonta | 12 havonta |
Szabványos szivárgás-vizsgálatot kell végrehajtani minden 3kg, vagy afeletti hűtőközeg töltettel üzemelő berendezésen a töltet fajtájától és mennyiségétől függő gyakorisággal (ezen szabványos szivárgásvizsgálat alapvetően eltér az eddig jellemzően alkalmazott nyomás-, vákuum-, buborékpróba) eljárásoktól, ezekhez képest komolyabb szakmai és technikai felkészülést igényel, amelyhez szükséges ismereteket az erre jogosító- narancssárga kártya- tanfolyamon lehet megszerezni.)
Bármilyen, nem természetes hűtőközeggel üzemelő hűtő-, klíma- és hőszivattyús berendezéseken csak arra feljogosított személyzet és minősített vállalkozás végezhet szivárgásvizsgálatot, illetve bármilyen tevékenységet, ami a hűtőközeg környezetbe jutását okozhatja.
A berendezés tulajdonosának, üzemeltetőjének felelőssége és kötelessége a fentiek betartása, betartatása, ellenőrzése és teljes körű dokumentálása (gépkönyvben, eseménynaplóban, szivárgásvizsgálati jegyzőkönyvekben), valamint ezen dokumentumok és a szervízcélokra felhasznált hűtőközegek fajtánkénti mennyiségének hatóságoknak- kérésére- történő bemutatása.
A D-Thermo-Tech Kft. és alkalmazottai rendelkeznek a jogszabályi kötelezettség szerinti jogosultságokkal és végzettségekkel (arcképes zöldkártya igazolvány, narancssárga kártya, illetve cégminősítés).
Bírságok összege:
A bírság összege a 2000- 5000 Ft/kg, de legalább nyolcvanezer forint. Ismételt tiltott felhasználás, tevékenység vagy forgalomba hozatal esetén a bírság összege a felhasznált anyagmennyiség és a fenti fajlagos értékek szorzatának a tízszerese.
A szivárgásészlelő rendszerek beszerelésére vonatkozó rendelkezések megszegése esetén 200.000 forint, a nyilvántartás vezetésére vonatkozó előírások megszegése esetén 100.000 forint. Jelentéstételi kötelezettségről szóló rendelkezések megszegése esetén 100.000 forint.
A címkézésről szóló rendelkezések megszegése esetén berendezéseket és tartályonként 50.000 forint. A felhasználás ellenőrzéséről szóló rendelkezések megszegése esetén a felhasznált fluortartalmú üvegházhatás gáz tömegének minden kilogrammja után 2000 forint, de legalább 100.000 forint.